Wybierz Język

Polish Czech English German Russian Spanish

Licznik odwiedzin


Kamery

Kamera przystanek

Plac E. Pawlasa

boisko

Orlik SP19

Cytat Dnia

 

Regionalne Media

PROTOKÓŁ

Z DNIA 16.12.2016

W dniu 16.12.2016 roku o godzinie 17.00 w sali OSP odbyło się zebranie Rady Dzielnicy Kłokocin.

Z grona 15 członków RD obecnych na zebraniu było 11 osób

 1. Przywitanie zebranych i przedstawienie porządku zebrania przez Przewodniczącą Rady Dzielnicy oraz jego przyjęcie. Porządek zebrania został przyjęty bez uwag.

 2. Uwagi do protokołu z poprzedniego zebrania oraz jego zatwierdzenie. Protokół został przyjęty bez uwag.

 3. Przegląd korespondencji Rady i Zarządu Dzielnicy – pisma, rozmowy.

 • Wpłynęło pismo Prezydenta Miasta Rybnika informujące o wyremontowanych drogach na terenie Rybnika, które uległy zniszczeniu a wykonane były systemem gospodarczym. Równocześnie Prezydent zwraca się z prośbą o wskazanie takich dróg w dzielnicy, które mogłyby zostać wyremontowane w 2017 roku.

 • Nawiązano kontakt z osobami zarządzającymi firmy Hydrotech. W wyniku rozmów ustalono, że firma Hydrotech postara się skierować jedną z kamer swojego monitoringu na wyremontowany skwer przy ul. Poligonowej w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa i ochrony przed wandalami. Przewidywane zakończenie prac zagospodarowania skweru – marzec 2017 roku.

 • Przesłano życzenia świąteczne do firm w naszej dzielnicy: Auto – Trans, Best – Eko, Hydrotech.

 1. Podsumowanie spotkania Rady Dzielnicy i mieszkańców Kłokocina z Prezydentem Miasta Rybnika.

Prezydent Miasta Rybnika przedstawił zamierzenia ogólnomiejskie na najbliższe lata takie jak budowa drogi Pszczyna – Racibórz, remont Juliusza, inwestowanie w kopalnię Ignacy. W drugiej części szczegółowo przedstawił tematy i problematykę dotyczącą naszej dzielnicy m. in. problem z Best – Eko, problem z dzikami, rozwiązania dotyczące kanalizacji. Na koniec spotkania mieszkańcy mieli możliwość zadawania pytań.

 1. Prace wykonywane i do wykonania w dzielnicy.

 • Prace przy skwerze na ul. Poligonowej – ogólny zarys ścieżek oraz zieleni jest już widoczny, zakończenie prac planowane jest wiosną 2017 roku.

 • Na placu im. Emila Pawlasa została ustawiona i przystrojona choinka, podobnie jak przy skrzyżowaniu ul. Włościańskiej i Poligonowej.

 • W wykonanym w tym roku monitoringu na terenie szkoły zgłoszono awarię kamery. Awaria zostanie zgłoszona wykonawcy robót..

 1. Turniej skata.

Turniej odbył się w restauracji Amelia. W turnieju udział wzięło 12 uczestników. Każdy z nich otrzymał symboliczną nagrodę a zwycięzcy puchary. Zapewniony został również mały poczęstunek.

 1. Święty Mikołaj w przedszkolu i szkole.

Rada Dzielnicy ufundowała słodycze, które zostały przekazane dzieciom.

 1. Plan pracy, wydarzeń, imprez w styczniu i lutym

 • Spotkanie noworoczne seniorów dzielnicy – 15.01.2017r.

 • Turniej tenisa stołowego – koniec lutego

 1. Sytuacja Best – Eko.

W ostatnim czasie wydziela się ponownie nieprzyjemny zapach z Best – Eko. Jak zapewnili przedstawiciele firmy potrwa to kilka dni, gdyż transportowane są odpady zielone w inne miejsce na terenie zakładu. Firma Best – Eko zamierza wybudować halę na odpady zielone, także problem powinien zniknąć. Projekt na wykonanie hali mają wykonany i przymierzają się do uzyskania niezbędnych pozwoleń.

 1. Informacje, wnioski, zapytania.

Z informacji mieszkańców i przedstawicieli Rady Dzielnicy wynika, że nie świecą lampy oświetlenia ulicznego przy ul. Włościańskiej 67 (plac im. Emila Pawlasa), przy ul. Włościańskiej 43 oraz przy ul. Brackiej (łącznik). Awarie zostaną zgłoszone do odpowiednich służb.

Następne spotkanie Rady Dzielnicy Kłokocin odbędzie się w dniu 11 stycznia 2017 roku o godz. 19.00.

Na tym protokół zakończono i podpisano. Protokołował Jarosław Kacprzak. 

Kalendarz

 

Linki

Tu podaj tekst alternatywny

Reklama

 • amelia_logo.jpg
 • biblioteka_baner.jpg
 • karolina_ver.jpg
 • ksiegpkp.jpg
 • kwiat_logo.jpg
 • sudarekl.jpg

Mapa