Dnia 29.03.2019r w Przedszkolu nr 21 w Rybniku odbyła się przedszkolna uroczystość pt. „POWITANIE WIOSNY”. Nauczycielki : Pani Beata Ruś oraz Pani Karina Dąborowska przygotowały wspólnie z Rodzicami przedstawienie pt. „Witaj Wiosenko!”.

Rodzice należą do „Klubu Zakręconych Rodziców”, czyli przedszkolnego projektu edukacyjnego, który prężnie działa w naszej placówce. Aktorzy wcielili się w kolorowe postaci zwiastując tym samym nadejście Pani Wiosny.

Bocian Bruno- Pan Krzysztof Przybyłek

Pszczółka Maja- Pani Aleksandra Kołek

Zielona Żabka- Pani Alicja Motyka

Wiatr- Pani Iwona Węgiel

Słońce- Pani Karina Dąborowska

Pani Wiosna – Pani Beata Ruś

Serdecznie dziękujemy Rodzicom – aktorom za ogromne zaangażowanie w życie naszego Przedszkola.

Podczas występów wykorzystano wiele ciekawych zabaw muzyczno- ruchowych dla dzieci, m.in. elementy metody Aktywnego słuchania muzyki Batti Strauss oraz elementy zaczerpnięte z warsztatów pt. „Muzylek Moni” - Pani Moniki Kluzy.

Tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w kolorową krainę, gdzie królowała dobra zabawa. Słychać było śpiew ptaków, klekot bocianów czy kumkanie żab…

W tym szczególnym dniu rozstrzygnięto także konkurs plastyczno- techniczny pt. „Panna Marzanna”, który zorganizowało przedszkole. Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za przygotowanie tak wspaniałych, oryginalnych i pomysłowych prac. Po rozdaniu nagród Przedszkolaki wraz z nauczycielami oraz aktorami udali się na spacer z Marzannami ulicami naszej Dzielnicy Kłokocin, śpiewając piosenki o Wiośnie.

Ten dzień zapamiętamy na długo.