PLAKAT-TURNIEJ-SKATA.jpg

W dniu 11 listopada 2019 r. zostały zorganizowane w naszej dzielnicy uroczyste obchody 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz 100 rocznicy I Powstania Śląskiego pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej Oddział Katowice.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą za Ojczyznę o godz. 11.00, a następnie uczestnicy przemaszerowali na plac przed remizą OSP, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Licznie zgromadzeni mieszkańcy naszej dzielnicy chętnie włączyli się do obchodów tego ważnego dla nas święta.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia autorstwa pana Andrzeja Żyłki.

Zaproszenie na obchody 101-lecia Odzyskania Niepodległości oraz 100-lecia I Powstania Śląskiego.

W dniu 11 listopada 2019 r. zostaną zorganizowane uroczyste obchody 101-Lecia Odzyskania Niepodległości oraz 100 rocznicy I Powstania Śląskiego. Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą za Ojczyznę o godz. 11.00, a następnie uczestnicy przemaszerują na plac przed remizą OSP, gdzie odbędą się dalsze uroczystości. Zaplanowany jest uroczysty apel, wystawa związana z I Powstaniem Śląskim, wystawa prac konkursowych, występy dzieci z przedszkola i szkoły, zostanie odtańczony Polonez, na koniec poczęstunek: tradycyjna grochówka i kołacz śląski.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do aktywnego włączenia się obchody tego ważnego święta poprzez wywieszenie flag narodowych i czynnego udziału.
Zaproszenie 11.11dwa-page0001.jpg

W dniach od 21 do 25 października mieszkańcy Rybnika po raz siódmy wybierali projekty obywatelskie, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego. Przypomnijmy, w tegorocznej edycji propozycją mieszkańców Kłokocina była „Klasopracownia pod chmurką”  na terenie Szkoły Podstawowej nr 19.  Bardzo niecierpliwie czekaliśmy na wyniki głosowania, które zostały ogłoszone 31 października, ponieważ to ilość głosów decyduje o realizacji projektu. Po podliczeniu wszystkich głosów okazało się, że na ten pomysł zostało oddanych 389 ważnych głosów na 131 wymaganych. Pomysłodawcom serdecznie gratulujemy.

Poniżej link do głosowania na Budżet Obywatelski 

https://oskar.rybnik.eu/glosowanie

Ukazał się kolejny protokół z zebrania RD z 9 października br. Zachęcamy mieszkańców do śledzenia na bieżąco spraw jakimi zajmują się nasze władze.

link do protokołów